
Ilu cudzoziemców jest zatrudnianych obecnie w Circle K?
W Circle K zatrudniamy aktualnie 24 cudzoziemców, od wybuchu wojny w Ukrainie zatrudniliśmy 14 osób, w tym 12 Ukraińców.
Iloma wolnymi miejscami pracy dysponujecie w całej Polsce oraz konkretnie w województwie mazowieckim?
W tym momencie dysponujemy 50 wolnymi miejscami pracy, w tym około 10-cioma w województwie mazowieckim.
Czy miejsca pracy, które mogą zostać objęte przez cudzoziemców są w jakikolwiek sposób wyróżnione, czy macie ujednolicony proces rekrutacji?
Mamy jeden proces rekrutacyjny dla wszystkich kandydatów, przy czym do prac porządkowo-magazynowych, które nie wymagają znajomości języka polskiego, priorytet mają obywatele Ukrainy.
Czy realizujecie w Circle K specjalny program wsparcia dla uchodźców?
Tak naprawdę wdrożenie i benefity są standardowe dla wszystkich pracowników, niezależnie od pochodzenia. Przetłumaczyliśmy natomiast dokumenty wdrożeniowe na język ukraiński. Dodatkowo, pracownicy z Ukrainy mogą otrzymać zapomogę w związku z trudną sytuacją bądź dofinasowanie (do 3 miesięcy) do kosztów najmu mieszkania. Mogą również zgłosić się do programu pomocowego – mamy działający wolontariat pracowniczy, w ramach którego pomagamy osobom zgłaszającym konkretne potrzeby.
Czy dbacie w jakiś sposób o integrację pracowników – uchodźców z Polakami?
Dołączający do nas obywatele innych krajów są przede wszystkim pod opieką Kierownika danej stacji, który dba o integrację zespołu już na etapie wdrożenia. Dbają o atmosferę w zespole, by nowi pracownicy również sami z checią integrowali się z pozostałymi członkami zespołu.
Jaką wartość dodaną dla biznesu widzicie w zatrudnianiu uchodźców?
Mamy w tej kwestii bardzo dobre doświadczenia. To nie tylko dobrzy pracownicy. Wartością samą w sobie jest funkcjonowanie w duchu równości i otwartości, oraz szeroko rozumianej tolerancji. Wszyscy w Circle K mamy wpływ na kształtowanie środowiska pracy nastawionego na współpracę i wsparcie.